Uzyskaj dotację z ZUS na poprawę BHP przy zakupie nowej przecinarki plazmowej STIGAL - STIGAL - Eksperci w produkcji maszyn do cięcia plazmowego i gazowego
Strona główna
wycinarka plazmowa
Uzyskaj dotację z ZUS na poprawę BHP przy zakupie nowej przecinarki plazmowej STIGAL

Uzyskaj dotację z ZUS na poprawę BHP przy zakupie nowej przecinarki plazmowej STIGAL

24.05.2022

Od 6 czerwca 2022 roku do 8 lipca 2022 roku Zakład Ubezpieczeń Społecznych prowadzić będzie nabór wniosków do konkursu „na poprawę bezpieczeństwa i higieny pracy – konkurs nr 2022.01”.

Jak uzyskać dotację z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych na poprawę warunków BHP w zakładzie pracy?

Przywiązujemy bardzo dużą uwagę i poświęcamy bardzo dużo czasu, żeby nasze maszyny były bezpieczne dla użytkowników i pracowników, ale także dla środowiska. Pisaliśmy o tym wielokrotnie na naszym blogu, a teraz wracamy z tematem.

Od 6 czerwca 2022 roku do 8 lipca 2022 roku Zakład Ubezpieczeń Społecznych prowadzić będzie nabór wniosków do konkursu „na poprawę bezpieczeństwa i higieny pracy – konkurs nr 2022.01”.

Jaki jest cel projektu podnoszenia warunków BHP?

Celem konkursu jest wybór projektów, które dotyczyć będą:

Jak skorzystać z dotacji współpracując z producentem przecinarek plazmowych STIGAL?

Obszarami dofinansowania mogą być działania dotyczące:

Zapraszamy do kontaktu Klientów, którzy chcą rozbudować posiadane przecinarki plazmowe STIGAL.

W ramach dotacji możemy wykonać doposażenie o:

W przypadku posiadania obrotnicy dofinansowanie może obejmować:

Jak działa filtrowentylator?

Urządzenie wyciąga za stołu materiałowego wszelkie gazy oraz małe elementy powstające podczas procesu cięcia plazmowego. Przetransportowane do filtrowentylatora powietrze jest filtrowane z zastosowaniem specjalistycznych filtrów wyłapujących nawet 99% elementów. Po takim oczyszczeniu powietrze jest wyrzucane poza zakład produkcyjny.

Przestrzegamy jednak przed wykorzystaniem ponownym odfiltrowanego powietrza do grzania hali produkcyjnej – podczas procesu cięcia powstają także trujące gazy (w zależności od ciętego materiału), które nie są filtrowane – dlatego takie używanie filtrowentylatora w okresach zimowych może spowodować niebezpieczeństwo zatrucia lub wybuchu na hali produkcyjnej.

Jak złożyć wniosek o dofinansowanie bezpieczeństwa pracy i wsparcie ZUS?

Wszelkich informacji na temat dofinansowania, wymaganych dokumentów oraz sposobów komunikacji i składania wniosków należy szukać na stronach ZUS.

Zapraszamy do przejścia na stronę: https://bip.zus.pl/konkurs-dofinansowanie-dzialan-platnika-skladek-na-poprawe-bezpieczenstwa-i-higieny-pracy/konkurs-2022.01, gdzie znajdą Państwo wszelkie informacje.

W czym może pomóc pracownik STIGAL?

Jesteśmy do Państwa dyspozycji na każdym etapie pracy nad wnioskiem. Posiadamy i dostarczymy wszelką dokumentację techniczną oraz wyceny potrzebne do przygotowania wniosku zgodnie ze zgłoszonym zapotrzebowaniem Klienta. Jednocześnie doradzamy skorzystanie z usług firm doradczych w zakresie dotacji.

 


To również może Cię zainteresować.

04.08.2023

Kolejny sukces !

W ostatnich tygodniach nasza firma wkroczyła na kolejny poziom ewolucji w dziedzinie technologii przemysłowych. Z...

Czytaj artykuł
02.03.2023

Witamy Sławka w gronie 15-latków!

Witaj w gronie 15 latków ! Kolejny jubileusz świętujemy dzięki Sławkowi. Początki w firmie, Sławek, wspomina jako prace po 10...

Czytaj artykuł
01.03.2023

Relacja z Dni Otwartych Drzwi STIGAL – 1 marca 2023

Miło było Państwa gościć ! Dziękujemy za wizytę w STIGAL – ekspertów w produkcji przecinarek plazmowych i plazmowo-gazowych w Polsce! W dniu...

Czytaj artykuł