EasyCONTROL - rozwiązanie do zdalnego sterowania przecinarką plazmową z dowolnego miejsca w obrębie pracy maszyny - STIGAL - Eksperci w produkcji maszyn do cięcia plazmowego i gazowego
Strona główna
Baza wiedzy
EasyCONTROL – rozwiązanie do zdalnego sterowania przecinarką plazmową z dowolnego miejsca w obrębie pracy maszyny

EasyCONTROL – rozwiązanie do zdalnego sterowania przecinarką plazmową z dowolnego miejsca w obrębie pracy maszyny

12.07.2022

Wyzwanie połączenia bieżącej kontroli z bezpieczeństwem użytkownika maszyny STIGAL doprowadziło projektantów do miejsca wyboru optymalnego rozwiązania. Mając na uwadze bezpieczeństwo użytkownika, łatwość obsługi maszyny i stabilność zdecydowano się na umieszczenie ekranu komputera przed maszyną – na stałe choć z możliwością obracania i ustawienia położenia ekranu. Dzięki temu nie ma niebezpieczeństwa uszkodzenia monitora podczas pracy portalu (w przypadku umieszczenia sterowania na portalu maszyny)

Jak zadbać o bezpieczeństwo użytkownika i ochronę przecinarki plazmowej?

Wyzwanie połączenia bieżącej kontroli z bezpieczeństwem użytkownika maszyny STIGAL doprowadziło projektantów do wyboru optymalnego rozwiązania sterowania. Mając na uwadze powyższe oraz łatwość obsługi maszyny i stabilność zdecydowano się na umieszczenie ekranu komputera przed maszyną – na stałe choć z możliwością obracania i ustawienia położenia ekranu. Dzięki temu nie ma niebezpieczeństwa uszkodzenia monitora podczas pracy portalu (jak w przypadku umieszczenia sterowania na portalu maszyny), a także niebezpieczeństwo niekontrolowanego zaprogramowania maszyny lub niemożliwość zatrzymania w przypadku ciągłego ruchu portalu ze sterownikiem.

Operator widzi pracę maszyny i jest poza jej zasięgiem. Nie dojdzie dzięki temu do kolizji ani do wypadku idąc za portalem. Powstało jednak wyzwanie sterowania maszyną w przypadku długich stołów roboczych, gdzie dokładne pozycjonowanie maszyny na końcu np. 12 metrowego stołu jest w praktyce niemożliwe dla jednej osoby. I tak narodził się pomysł zdalnego sterowania bezprzewodowego w postaci pilota EasyControl. Pisaliśmy już wcześniej o pilocie przy okazji trybów pracy maszyny i bezpieczeństwie w tym zakresie. Natomiast sam pilot daje niemal nieograniczone możliwości kontroli nad przecinarką plazmową STIGAL. Jest w pełni konfigurowalny przez programistów. W standardzie posiada aż 27 funkcji sterowania maszyną, portalem jak i palnikiem.

Wykorzystując go idealnie pozycjonujesz portal będąc nawet na drugim końcu stołu materiałowego.
Do najważniejszych funkcji zaliczyć można:

Możliwość konfiguracji pilota pod Klienta umożliwia posiadanie ponad 20 innych funkcji. Z pilotem EasyCONTROL dostarczamy także stację ładującą baterię, która umieszczona jest na szafie sterowniczej, z zawsze dostępną zapasową i naładowaną baterią, którą w łatwy sposób operator może wymienić. Jednocześnie może o tym zapomnieć, ponieważ czas pracy na jednej baterii to nawet 200 godzin.

Wszystkie funkcje i możliwości zamknęliśmy w pilocie o wymiarach 20x9cm. Jest to przemysłowe rozwiązanie doskonale zabezpieczone przed upadkiem i uszkodzeniem.  To sprawia, że praca z wykorzystaniem EasyCONTROL jest przyjemna i bezawaryjna.

Wraz z pilotem Klient otrzymuje szczegółową instrukcję, żeby szybko przyswoić sobie działanie i funkcje poszczególnych klawiszy. Pilot jest standardowo dostępny w ofercie dla stołów materiałowych od 6 metrów długości. Opcjonalnie istnieje możliwość zakupu dla krótszych stołów


To również może Cię zainteresować.

21.12.2023

STIGAL wpiera Legnickie Schronisko Dla Bezdomnych Zwierząt

Ostatni tydzień był dla nas niezwykły, ponieważ mieliśmy ogromną przyjemność wesprzeć akcje SZLACHETNEJ PACZKI. Tym...

Czytaj artykuł
24.11.2023

Kolejna edycja Dni Otwartych Stigal za nami !

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w trzeciej już edycji Dniach Otwartych Stigal. 22 listopada mieliśmy...

Czytaj artykuł
16.11.2023

Stocznia Remontowa rozpoczęła budowę kolejnego okrętu !

Cieszymy się, że możemy się z Wami podzielić wyjątkowym momentem! Polecamy obejrzenie krótkiego filmu przygotowanego...

Czytaj artykuł