fbpx

Agregaty plazmowe CEBORA

Istniejąca od 1954 r. firma CEBORA jest wiodącym producentem agregatów plazmowych na świecie. W swojej ofercie posiada ponad 60 urządzeń do cięcia plazmowego oraz spawania. Od prostych spawarek, znajdujących zastosowanie w warsztatach, do profesjonalnych agregatów plazmowych tnących w jakości HQC (High Quality Cut).

Jakość produktów CEBORA potwierdzają producenci takich uznanych marek jak Ferrari, Mercedes, BMW, Maybach, Toyota, Ford, Land Rover, Mazda, Smart, Renault. Wykorzystując te urządzenia w swojej produkcji oraz udzielając homologacji zalecają stosowanie produktów CEBORA w branżach automotive i warsztatach samochodowych.

Dzięki nowoczesnym rozwiązaniom technicznym, agregaty plazmowe CEBORA charakteryzują się wysoką jakością cięcia przy jednoczesnym ograniczeniu zużycia energii i gazów tnących, co w połączeniu z zaawansowanymi rozwiązaniami technicznymi stosowanymi w przecinarkach plazmowych oraz plazmowo-tlenowych firmy STIGAL sprawia, iż są one jeszcze bardziej funkcjonalne, przy bardzo dobrym stosunku ceny do jakości.

Nowoczesna technologia automatycznego zajarzenia łuku pilotującego wysokiej częstotliwości/napięcia redukuje do minimum zakłócenia. Wszystkie agregaty są wyposażone w płynną regulację prądu, co umożliwia optymalny dobór parametrów cięcia dla różnych grubości i gatunków ciętego materiału. Szeroki zakres prądowy od 5 do 420A (w zależności od modelu) pozwala na uzyskanie wysokiej jakości cięcia niezależnie od grubości zastosowanego materiału.

STIGAL jest od wielu lat partnerem technicznym i handlowym oraz oficjalnym dystrybutorem marki CEBORA w Polsce. Bliska współpraca między firmami przedkłada się na stały rozwój produktów i zwiększanie jakości cięcia plazmowego.

AGREGATY KLASY HIGH QUALITY

Bezkompromisowa jakość i maksymalna wydajność.

CEBORA PROF 166 HQC, 255 HQC oraz 420 HQC to zaawansowane technologicznie, chłodzone cieczą agregaty plazmowe klasy HQ (High Quality) dedykowane do automatyzacji, które powstały w oparciu o wieloletnie doświadczenie firmy CEBORA oraz wieloletnie badania we współpracy z prestiżową jednostką badań technologii cięcia przemysłowego na Uniwersytecie w Bolonii. Dysponują one odpowiednio mocą 120A, 250A oraz 420A, co pozwala na cięcie od krawędzi metalu o maksymalnej grubości nawet 35 mm, 60 mm i 80 mm, oraz przebijaniu materiału o grubości 20 mm, 35 mm oraz 50 mm w 2-giej klasie normy ISO 9013.

Są to kompletne systemy, które służą do cięcia stali stopowych, jak również niestopowych z zachowaniem tzw. jakości HQ. Do cięcia wykorzystują różnego rodzaju gazy techniczne, takie jak tlen, azot (i jego mieszanki) oraz argon. Dobrze znaną przez tysiące użytkowników na całym świecie wysoką jakość cięcia udało się się uzyskać dzięki zintegrowanemu rozwojowi i bezpośredniej produkcji każdej pojedynczej części oraz osprzętu. Cechą charakterystyczną tych agregatów jest 100% cykl roboczy nawet przy maksymalnym prądzie cięcia oraz możliwość wymiany źródła na model o innym amperażu bez konieczności wymiany wszystkich pozostałych elementów systemu, co czyni je idealnym rozwiązaniem dla dużych zakładów produkcyjnych.

Ponieważ jest to plazma wąskostrumieniowa ukosowanie krawędzi nie przekracza 3 stopni.

Natomiast ukosowanie wewnątrz otworów uzależnione jest od ich średnicy, ale maksymalnie może wynosić do 6 stopni (przy otworach o mniejszej średnicy niż grubość blachy).

CEBORA PROF 166 HQC

CEBORA PROF 255 HQC

CEBORA PROF 420 HQC

 • półautomatyczna konsola gazu synergicznego (PGC) do ręcznego ustawiania parametrów cięcia bądź w pełni automatyczna konsola gazowa (APGC) do kompletnego programowania systemu cięcia z poziomu maszyny, a także kontrolę i ciągłą regulacja przepływu gazu tnącego;
 • łuk pilotujący o wysokim napięciu i częstotliwości zapewnia niezawodne zajarzanie łuku pilotującego;
 • zespół zaworów gazowych do zasilania i wymiany pomiędzy różnymi przepływami gazu, co pozwala uzyskać najlepszą jakość od początku cięcia, szczególnie w cieńszych materiałach;
 • niedrogie koszty eksploatacji dzięki zwiększonej żywotności oraz zmniejszeniu zużycia części eksploatacyjnych;
 • prosta i szybka wymiana części eksploatacyjnych bez konieczności stosowanie dodatkowych narzędzi;
 • zastosowanie szerokiego spektrum gazów do uzyskania optymalnej jakości na każdym materiale;
 • palniki o konstrukcji przystosowanej i zoptymalizowanej do ukosowania (cięcie 3D);
 • obsługa wszelkich standardów komunikacji: od tradycyjnych interfejsów analogowych do najnowocześniejszych cyfrowych, opartych na magistrali przemysłowej magistrali BUS;
 • łatwa aktualizacja za pomocą złącza USB;
Parametr Wartość
Optymalna grubość cięcia 20 mm
Max. grubość przebicia 25 mm
Max. grubość cięcia 40 mm
Wejście trójfazowe 220/230-400V
415/440V 50/60 Hz
± 10%
Maksymalny pobór mocy 16kW
Zakres prądowy 5A ÷ 120A
Cykl roboczy 120A 100%
Regulacja prądu Płynna
Chłodzenie ciecz
Zużycie powietrza od 260l/min
Waga 200 kg
Wymiary 463x950x931H
Parametr Wartość
Optymalna grubość cięcia 35 mm
Max. grubość przebicia 40 mm
Max. grubość cięcia 60 mm
Wejście trójfazowe 220/230-400V
415/440V 50/60 Hz
± 10%
Maksymalny pobór mocy 46kW
Zakres prądowy 5A ÷ 250A
Cykl roboczy 250A 100%
Regulacja prądu Płynna
Chłodzenie Ciecz
Zużycie powietrza od 260l/min
Waga 406 kg
Wymiary 685x995x1255H
Parametr Wartość
Optymalna grubość cięcia  40 mm
Max. grubość przebicia  50 mm
Max. grubość cięcia  80 mm
Wejście trójfazowe 220/230-400V
415/440V 50/60 Hz
± 10%
Maksymalny pobór mocy 81kW
Zakres prądowy 5A ÷ 420A
Cykl roboczy 420A 100%
Regulacja prądu Płynna
Chłodzenie Ciecz
Zużycie powietrza od 260l/min
Waga 721 kg
Wymiary 900x976x1376H

AGREGAT KLASY STANDARD+

Dobra jakość w przystępnej cenie

Wdrażane przez nas od niedawna nowe agregaty plazmowe Plasma Sound, których jakość cięcia można określić jako “STANDARD+”, oferują coś w rodzaju złotego środka między znanymi dotychczas klasami STANDARD i High Quallity Cutting. Źródła PC 110 i PC 130 wykorzystują, tak jak inne agregaty standardowe, powietrze jako medium łuku plazmowego, ale pozawalają uzyskać ukosowanie krawędzi zbliżone do agregatów wyższej klasy. Stosując agregaty Plasma Sound w połączeniu z precyzją prowadzenia narzędzia oraz dynamiką, z których słyną nasze maszyny, jesteśmy w stanie uzyskać tolerancje wymiarowe zbliżone do mniej znanych, tanich agregatów HD dostępnych na naszym rynku.

 • maksymalny prąd cięcia 130A,
 • wysoki cykl roboczy: 100% przy 125A,
 • cięcie jakościowe z przebiciem blach o grubości do 20 mm, do 50 mm od krawędzi,
 • niskie koszty eksploatacji,
 • wysoka jakość cięcia i powtarzalność,
 • intuicyjny, prosty i czytelny panel LCD,
 • płynna regulacja prądu cięcia.
 • Stałe monitorowanie napięcia zasilania, wykrywanie nietypowych warunków (np. braku fazy) i zatrzymanie agregatu w przypadku ich wykrycia;
 • Regulacja i test ciśnienia powietrza oraz wyświetlanie optymalnego ciśnienia, w zależności od prądu cięcia i długości palnika, na przednim panelu;
 • Funkcja “dopalania gazu”, która pozwala chłodzić palnik po wyłączeniu łuku, zmniejszając naprężenia komponentów i wydłużając tym samym żywotność materiałów eksploatacyjnych;
 • Centralny adapter palnika z zabezpieczeniem, pozwalającym uniknąć przypadkowego kontaktu z częściami pod napięciem;
 • Przeciwwybuchowe zabezpieczenie reduktora powietrza;
 • Tryb żłobienia, który można wybrać z przedniego panelu;
 • Funkcja automatycznego restartu łuku plazmowego, pozwalająca na cięcie materiałów perforowanych;
 • Zgodny z normą EN 61000 – 3 – 12, gwarantująca nie tylko dużą tolerancję napięciową, ale również oszczędność energii
Parametr Wartość
Max. grubość przebicia  20 mm
Max. grubość cięcia  30 mm
Wejście trójfazowe 220/230-400V
400/440V 50/60 Hz
± 10%
Maksymalny pobór mocy 17kW
Zakres prądowy 20A ÷ 130A
Cykl roboczy 125A 100%
130A 80%
Regulacja prądu Płynna
Chłodzenie powietrze
Zużycie powietrza 250l/min
Waga 40 kg
Wymiary 297x613x558

Chcesz zamówić części? Napisz do nas

Formularz kontaktowy