Separator iskier zabezpieczający filtrowentylację przed spaleniem - STIGAL - Eksperci w produkcji maszyn do cięcia plazmowego i gazowego
Strona główna
Płaskownik
Separator iskier zabezpieczający filtrowentylację przed spaleniem

Separator iskier zabezpieczający filtrowentylację przed spaleniem

16.02.2022

Bezpieczeństwo pracownika pracującego przy wycinarce plazmowej to podstawa. Doskonale odrobiliśmy lekcję i posiadamy najbezpieczniejsze maszyny w Polsce, które spełniają europejskie normy. O tym jednak napiszemy obszerny artykuł za kilka dni.Dzisiaj przyjrzymy się jednemu z elementów bezpieczeństwa maszyny i zintegrowanych z nią podzespołów. Nasze 16-sto letnie doświadczenie pokazuje, że ten aspekt był jest często zaniedbywany przez producentów maszyn co sporadycznie kończyło się nawet pożarami.

Bezpieczeństwo pracownika pracującego przy wycinarce plazmowej to podstawa. Doskonale odrobiliśmy lekcję i posiadamy najbezpieczniejsze maszyny w Polsce, które spełniają europejskie normy. O tym jednak napiszemy obszerny artykuł za kilka dni.
Dzisiaj przyjrzymy się jednemu z elementów bezpieczeństwa maszyny i zintegrowanych z nią podzespołów. Nasze 16-sto letnie doświadczenie pokazuje, że ten aspekt był i jest często zaniedbywany przez producentów maszyn, co sporadycznie kończyło się nawet pożarami.

Dlaczego o tym piszemy?

Bezpieczeństwo dla STIGAL to głównie pracownik. Jego ochrona jest najważniejsza i to nie podlega dyskusji – nasze systemy zabezpieczeń chronią operatora w całym zakresie pracy maszyny, system Guard Line-O absorbuje energię w momencie kolizji, a maszyna momentalnie zatrzyma się w przypadku przerwania wiązek laserowych. Panel sterujący umieszczony poza obrysem maszyny, a nie zainstalowany np. na ruchomym portalu maszyny – to także kwestia bezpieczeństwa.

Ale bezpieczeństwo to także maszyna, jej podzespoły i zintegrowane komponenty. Przestój maszyny spowodowany awarią bezpieczeństwa to także realne koszty dla przedsiębiorstwa – koszty liczone często w dziesiątkach tysięcy złotych.

Dzisiaj napiszemy o separatorze iskier.  Element kluczowy dla prawidłowego zabezpieczenia układu filtrowentylacji, która ma za zadanie oczyścić pyły z odciągu stołu wycinarki plazmowej. Oczyszczone powietrze transportowane jest do atmosfery – na zewnątrz zakładu produkcyjnego. W przypadku zakupu filtrowentylacji STIGAL nieodpłatnie doposaża instalację odciągową we wspomniany separator iskier. Urządzenie zastosowane przez konstruktorów STIGAL ma zabezpieczyć filtrowentylację przed zapaleniem filtrów od odciąganych ze stołu iskier i odłamków szlaki.

Poniższy schemat przedstawia drogę, którą odciągane ze stołu roboczego powietrze pokonuje zanim dotrze do atmosfery.

Nasi doradcy zawsze zwracają uwagę na bezpieczeństwo – w przypadku zakupu filtrowentylacji opowiedzą o separatorze iskier, przewagach i zwrócą uwagę, że STIGAL dostarcza ten element w cenie instalacji. Wszystko po to, żeby wycinarki plazmowe STIGAL mogły pracować nieprzerwanie, a właściciel był pewny, że każdy element systemu jest zabezpieczony. Ryzyko wystąpienia awarii, usterki lub pożaru jest zminimalizowane przez certyfikowane rozwiązania zgodnie z najbardziej rygorystycznymi normami bezpieczeństwa.

Bo bezpieczeństwo musi być w standardzie – nigdy nie może być opcją! Pamiętajcie.


To również może Cię zainteresować.

04.08.2023

Kolejny sukces !

W ostatnich tygodniach nasza firma wkroczyła na kolejny poziom ewolucji w dziedzinie technologii przemysłowych. Z...

Czytaj artykuł
02.03.2023

Witamy Sławka w gronie 15-latków!

Witaj w gronie 15 latków ! Kolejny jubileusz świętujemy dzięki Sławkowi. Początki w firmie, Sławek, wspomina jako prace po 10...

Czytaj artykuł
01.03.2023

Relacja z Dni Otwartych Drzwi STIGAL – 1 marca 2023

Miło było Państwa gościć ! Dziękujemy za wizytę w STIGAL – ekspertów w produkcji przecinarek plazmowych i plazmowo-gazowych w Polsce! W dniu...

Czytaj artykuł