Jak proste może być cięcie plazmowe i tlenowe stali z wykorzystaniem najbardziej zaawansowanej maszyny CNC STIGAL. - STIGAL - Eksperci w produkcji maszyn do cięcia plazmowego i gazowego
Strona główna
Płaskownik
Jak proste może być cięcie plazmowe i tlenowe stali z wykorzystaniem najbardziej zaawansowanej maszyny CNC STIGAL.

Jak proste może być cięcie plazmowe i tlenowe stali z wykorzystaniem najbardziej zaawansowanej maszyny CNC STIGAL.

27.04.2022

Dowiedź się jak inteligentny i intuicyjny asystent cięcia SmartCUT zamienia standardowy pulpit w kreator cięcia prowadzący operatora krok po kroku przez proces przygotowania i cięcia.

Ciągły rozwój maszyn, głowic i agregatów plazmowych wymusza na konstruktorach specyficznych rozwiązań. Zmienne parametry cięcia, skomplikowany nesting i mnogość opcji grubości cięcia, rodzaju ciętego materiału oraz oczekiwanej jakości cięcia sprawia, że doświadczenie operatora ze znajomością parametrów jest na wagę złota.

Dlatego w STIGAL poszliśmy krok dalej. Opracowaliśmy intuicyjny kreator cięcia, który przeprowadzi każdego (nawet bez doświadczenia) przez ustawienie parametrów, konfigurację nestingu, ustawienie parametrów agregatu plazmowego (w tym zmianę części eksploatacyjnych), a na etapie cięcia – kończąc.

Cięcie przecinarką plazmową nigdy nie było tak łatwe – 4 proste kroki konfiguracji

Łatwy dostęp do konfiguratora i jego intuicyjność to zasługa zespołu programistów STIGAL, którzy testując wiele możliwości, opcji i ustawień przygotowali ergonomiczne narzędzie do konfiguracji cięcia plazmowego. Połączenie SmartCUT z czujnikami SmartTHC i SmartDETECT dba o bezpieczeństwo palnika i całej maszyny minimalizując możliwość wystąpienia kolizji. Natomiast SmartTHC zapewnia precyzyjny pomiar i regulację napięcia łuku plazmowego, gwarantując zawsze idealne prowadzenie  narzędzia na takiej wysokości nad materiałem, która zapewnia optymalną jakość cięcia. Rozwiązanie to wyciąga błąd operatora poza nawias i drastycznie ogranicza zakres szkolenia niezbędnego do obsługi maszyny.

Dzięki zastosowanym rozwiązaniom system ogranicza odpowiedzialność operatora i automatycznie ustawia opcje technologii cięcia, mieszanki gazów, amperażu, wartości prędkości przejazdu czy spowolnień na narożnikach. Także napięcia łuku plazmowego oraz inne zaawansowane parametry niezbędne do uzyskania oczekiwanych efektów.

Operator ma do wyboru 3 priorytety właściwe dla danego detalu:

Wysoka jakość cięcia ustawi maszynę na wolniejszy posuw i ograniczy amperaż. Dla wysokiej prędkości cięcia plazmowego będzie największy amperaż i wysoka prędkość dla zadanej grubości i rodzaju stali. Natomiast optymalne parametry cięcia plazmowego będą kompromisem pomiędzy dwiema opcjami. Wybór zależy od oczekiwanego efektu.

Przy tworzeniu nowej generacji maszyn wyposażonych w Inteligentnego Asystenta Cięcia SmartCUT całkowicie odwróciliśmy dotychczasowy tok rozumowania: to nie parametry mają definiować charakterystykę wyciętego detalu, a zadana charakterystyka powinna za pomocą inteligentnych czujników i skomplikowanych algorytmów automatycznie definiować optymalne parametry, sprowadzając tym samym obsługę maszyny do określenia jaki detal chcemy ciąć oraz oczekiwanego efektu. Takie innowacyjne podejście jest rozwiązaniem większości problemów z obsługą maszyny, z jakimi zmagają się dzisiejsi przedsiębiorcy, co daje im niesamowitą przewagę konkurencyjną. Jesteśmy przekonani, że to niespotykane dotychczas rozwiązanie w przyszłości stanie się standardem obsługi maszyn CNC, czyniąc sterowniki wyposażone w setki przycisków czy okien dialogowych przestarzałymi. Fakt, że tak złożoną maszynę jest w stanie obsłużyć już po 15 minutach praktycznie każdy jest kolejnym kamieniem milowym w rozwoju technologii przemysłowych.


To również może Cię zainteresować.

04.08.2023

Kolejny sukces !

W ostatnich tygodniach nasza firma wkroczyła na kolejny poziom ewolucji w dziedzinie technologii przemysłowych. Z...

Czytaj artykuł
02.03.2023

Witamy Sławka w gronie 15-latków!

Witaj w gronie 15 latków ! Kolejny jubileusz świętujemy dzięki Sławkowi. Początki w firmie, Sławek, wspomina jako prace po 10...

Czytaj artykuł
01.03.2023

Relacja z Dni Otwartych Drzwi STIGAL – 1 marca 2023

Miło było Państwa gościć ! Dziękujemy za wizytę w STIGAL – ekspertów w produkcji przecinarek plazmowych i plazmowo-gazowych w Polsce! W dniu...

Czytaj artykuł