Nowe wycinarki plazmowe w ofercie firmy STIGAL
Strona główna
Płaskownik
Nowe serie maszyn w ofercie STIGAL / Prima Aprillis

Nowe serie maszyn w ofercie STIGAL / Prima Aprillis

01.04.2022

Mamy ogromny zaszczyt zaprezentować NOWOŚCI w ofercie STIGAL. Po raz kolejny wyprzedzamy na przeciw wymaganiom naszych Klientów, a Zespół R&D staje na wysokości zadania.

Jako liderzy w branży wycinarek plazmowo-gazowych prowadzimy ciągłe rozmowy z Klientami na temat rozwoju naszych produktów. Każdą proponowaną innowację omawiamy w gronie konstruktorów, programistów i zespołów technicznych. Pozwala nam to na dostosowywanie maszyn do potrzeb Klientów i wymagań rynku. Dzięki temu ciągle się rozwijamy, a w pracy nie ma miejsca na nudę.

Dlatego niezmiernie miło nam poinformować o dwóch bardzo dużych nowościach wprowadzonych do naszych maszyn. Pracowaliśmy nad nimi przez ostatnie miesiące – wszystko po to, żeby II kwartał 2022 roku rozpocząć z premierami, na które czeka wielu Klientów. Potężną ilość pracy wykonać musiał nasz zespół konstruktorów, który pracował przy pierwszym projekcie. A także programiści, którzy wciąż szukają możliwości, żeby obsługa i wypalanie z wykorzystaniem naszych przecinarek było łatwe i przyjemne.

Nie pozostaje nam nic innego jak zaprezentować oba pomysły.

Limitowane serie maszyn

To najbardziej pożądana opcja przez Klientów. Argumenty o złotych halach produkcyjnych, pięknych tapetach z motywami leśnymi i pięknymi betonami przemawiają. Podobnie jak sale gamingowe dla pracowników, które znane są tylko z firm programistycznych. Cieszymy się, że i one wchodzą do produkcji, że nasi Klienci także stawiają na takie pomieszczenia. To wszystko połączyliśmy w jedną całość i przygotowaliśmy 4 wersje limitowane maszyn. Zresztą zobaczcie sami:

Wersja GOLD

Przygotowana specjalnie do hal produkcyjnych, gdzie złoto będzie idealnie kontrastować ze srebrem stali, która jest cięta lub skrawana. Jeśli, tak jak my, nie potraficie zapomnieć o złotym płomieniu z plazmy i chcecie mieć go wszędzie to wersja GOLD jest specjalnie dla Was. Cytując klasykę polskiego kina: „Złote, a skromne”.

Wersja BLACK

Wersja BLACK przeznaczona jest dla sympatyków ciężkiego brzmienia, którzy uwielbiają odgłosy hali produkcyjnej, a w całym procesie wycinania plazmowego kochają odgłos przecinanej stali i tylko na nim chcą się skupić. Po zgaszeniu świateł w hali będziecie mogli oglądać bez końca płomień plazmowy. Żaden inny kolor (oprócz systemu GuardLineO – wymogi bezpieczeństwa) nie będzie przeszkadzał Wam w obserwowaniu procesu wycinania i przebijania stali o grubości nawet 300mm.

Wersja WOOD

Przygotowana dla osób ceniących naturę i jej bliską obecność. Osoby ceniące górskie wycieczki, spacery po lesie będą się czuły „jak w domu”. Nie obawiajcie się o pożar lub inne zaproszenie ognia – nasze systemy odciągowe zostały tak zaprojektowane, że żadna iskra nie spadnie na drewnianą obudowę testowaliśmy to!

https://stigal.pl/wp-content/uploads/2022/03/p_wood02.png

Wersja GAMINGOWA

Inspirowana pokojami gier w korporacjach programistycznych, gdzie znaleźć można stoły do gry w bilard, nowoczesne konsole i piłkarzyki. Wiemy, że wśród naszych Klientów są maniacy gier komputerowych, a podświetlane obudowy komputerów wykorzystywanych – nie tylko – do nestingu świecą rozświetlając hale produkcyjne. Dlatego przygotowaliśmy taką wersję naszych maszyn. Boki obudowane przeźroczystą pleksą, która została podświetlona najwyższej jakości taśmami RGB Led. Świeci w każdym kolorze, a programiści zadbali o możliwość świecenia w rytm muzyki rozbrzmiewającej na hali produkcyjnej, niczym sprowadzane w potężnych ilościach zza zachodniej granicy w ciężkich czasach tańczące figurki.

Wierzymy, że przygotowane propozycje przypadną Państwu do gustu. Zachęcamy także do wpisywania w komentarzach innych wersji, które chętnie widzielibyście w kolejnych wdrożeniach.

Każdy Klient podpisujący umowę od 1 kwietnia 2022 roku ma możliwość wyboru wersji maszyny. Przypominamy także o maszynach dostępnych „od ręki” z terminem realizacji i montażu nawet w 7 tygodni w siedzibie Klienta.

Rozwój oprogramowania

Kolejnym wdrożeniem pochwalić się może nasz zespół programistów. W odpowiedzi na zapotrzebowanie wynikające z bezawaryjnej i bezproblemowej pracy naszych wycinarek przygotowaliśmy kolejne rozwiązania oprogramowania.

Wiemy, że operatorzy uwielbiają pracę na naszym autorskim rozwiązaniu SmartCUT, które znacznie przyśpiesza pracę, pozwala na powtarzalność procesu i bezproblemową obsługę. Wiemy, że podczas pracy maszyny często dochodzi do nudy i rozprężenia wynikającego z pewności pracy maszyny i głowicy. W związku z tym uruchomiliśmy możliwość włączenia gier. W pierwszej fazie uruchamiamy klasykę – Super Mario Bros. Joystick służący do pozycjonowania maszyny zaprogramowany został do kierowania Mario. Natomiast dwa przyciski na panelu sterującym, czyli „Start” i „Szybki przejazd” zaprogramowaliśmy odpowiednio jako „skok” i „przyśpieszenie / strzał” – w przypadku zebrania kwiatka. Kto grał – ten wie.

Ze względu na szybkość naszych przecinarek system dostosowuje poziom trudności gry do przewidywanego czasu wypalania. Zabezpieczyliśmy w ten sposób przestoje wynikające z szybszego zakończenia wypalania od zakończenia rozgrywki przez operatora z wiadomych względów. Grę można uruchomić tylko przy procesie wypalania – unikamy w ten sposób nienadzorowanego grania.
Dodatkowo jako STIGAL gromadzimy wyniki rozgrywek na poszczególnych poziomach i z wykorzystaniem specjalnego wzoru standaryzujemy umiejętności operatorów. Prowadząc ujednolicony ranking na koniec każdego miesiąca operatorzy z najlepszymi wynikami otrzymają nagrodę w postaci gadżetów i kubka STIGAL. Najlepsi w roku otrzymają natomiast wyjazd z rodziną w Karkonosze.

Wierzymy, że oba rozwiązania przypadną Państwu do gustu. Chcemy zapewnić, że oprogramowanie u dotychczasowych Klientów zostanie rozszerzone zdalnie i poinformujemy o tym w osobnej wiadomości mailowej. Zapewniamy, że pierwsze wdrożenia nowych wersji maszyn będziemy dokumentować na naszych social mediach i blogu – zachęcamy do obserwowania.
Jednocześnie przypominamy o możliwości wpisania w komentarzu wersji maszyn, które powinniśmy przygotować dla Państwa oraz podawanie tytułów gier, o które powinniśmy rozszerzyć nasze panele sterujące.

* Oczywiście wpis jest naszym żartem Prima Aprillisowym, ale cieszymy się, że wiele osób (w tym nasi pracownicy) wzięli go na poważnie 🙂

 


To również może Cię zainteresować.

04.08.2023

Kolejny sukces !

W ostatnich tygodniach nasza firma wkroczyła na kolejny poziom ewolucji w dziedzinie technologii przemysłowych. Z...

Czytaj artykuł
02.03.2023

Witamy Sławka w gronie 15-latków!

Witaj w gronie 15 latków ! Kolejny jubileusz świętujemy dzięki Sławkowi. Początki w firmie, Sławek, wspomina jako prace po 10...

Czytaj artykuł
01.03.2023

Relacja z Dni Otwartych Drzwi STIGAL – 1 marca 2023

Miło było Państwa gościć ! Dziękujemy za wizytę w STIGAL – ekspertów w produkcji przecinarek plazmowych i plazmowo-gazowych w Polsce! W dniu...

Czytaj artykuł