Nowe wycinarki plazmowe w ofercie firmy STIGAL
Strona główna
Płaskownik
Nowe serie maszyn w ofercie STIGAL / Prima Aprillis

Nowe serie maszyn w ofercie STIGAL / Prima Aprillis

01.04.2022

Mamy ogromny zaszczyt zaprezentować NOWOŚCI w ofercie STIGAL. Po raz kolejny wyprzedzamy na przeciw wymaganiom naszych Klientów, a Zespół R&D staje na wysokości zadania.

Jako liderzy w branży wycinarek plazmowo-gazowych prowadzimy ciągłe rozmowy z Klientami na temat rozwoju naszych produktów. Każdą proponowaną innowację omawiamy w gronie konstruktorów, programistów i zespołów technicznych. Pozwala nam to na dostosowywanie maszyn do potrzeb Klientów i wymagań rynku. Dzięki temu ciągle się rozwijamy, a w pracy nie ma miejsca na nudę.

Dlatego niezmiernie miło nam poinformować o dwóch bardzo dużych nowościach wprowadzonych do naszych maszyn. Pracowaliśmy nad nimi przez ostatnie miesiące – wszystko po to, żeby II kwartał 2022 roku rozpocząć z premierami, na które czeka wielu Klientów. Potężną ilość pracy wykonać musiał nasz zespół konstruktorów, który pracował przy pierwszym projekcie. A także programiści, którzy wciąż szukają możliwości, żeby obsługa i wypalanie z wykorzystaniem naszych przecinarek było łatwe i przyjemne.

Nie pozostaje nam nic innego jak zaprezentować oba pomysły.

Limitowane serie maszyn

To najbardziej pożądana opcja przez Klientów. Argumenty o złotych halach produkcyjnych, pięknych tapetach z motywami leśnymi i pięknymi betonami przemawiają. Podobnie jak sale gamingowe dla pracowników, które znane są tylko z firm programistycznych. Cieszymy się, że i one wchodzą do produkcji, że nasi Klienci także stawiają na takie pomieszczenia. To wszystko połączyliśmy w jedną całość i przygotowaliśmy 4 wersje limitowane maszyn. Zresztą zobaczcie sami:

Wersja GOLD

Przygotowana specjalnie do hal produkcyjnych, gdzie złoto będzie idealnie kontrastować ze srebrem stali, która jest cięta lub skrawana. Jeśli, tak jak my, nie potraficie zapomnieć o złotym płomieniu z plazmy i chcecie mieć go wszędzie to wersja GOLD jest specjalnie dla Was. Cytując klasykę polskiego kina: „Złote, a skromne”.

Wersja BLACK

Wersja BLACK przeznaczona jest dla sympatyków ciężkiego brzmienia, którzy uwielbiają odgłosy hali produkcyjnej, a w całym procesie wycinania plazmowego kochają odgłos przecinanej stali i tylko na nim chcą się skupić. Po zgaszeniu świateł w hali będziecie mogli oglądać bez końca płomień plazmowy. Żaden inny kolor (oprócz systemu GuardLineO – wymogi bezpieczeństwa) nie będzie przeszkadzał Wam w obserwowaniu procesu wycinania i przebijania stali o grubości nawet 300mm.

Wersja WOOD

Przygotowana dla osób ceniących naturę i jej bliską obecność. Osoby ceniące górskie wycieczki, spacery po lesie będą się czuły „jak w domu”. Nie obawiajcie się o pożar lub inne zaproszenie ognia – nasze systemy odciągowe zostały tak zaprojektowane, że żadna iskra nie spadnie na drewnianą obudowę testowaliśmy to!

https://stigal.pl/wp-content/uploads/2022/03/p_wood02.png

Wersja GAMINGOWA

Inspirowana pokojami gier w korporacjach programistycznych, gdzie znaleźć można stoły do gry w bilard, nowoczesne konsole i piłkarzyki. Wiemy, że wśród naszych Klientów są maniacy gier komputerowych, a podświetlane obudowy komputerów wykorzystywanych – nie tylko – do nestingu świecą rozświetlając hale produkcyjne. Dlatego przygotowaliśmy taką wersję naszych maszyn. Boki obudowane przeźroczystą pleksą, która została podświetlona najwyższej jakości taśmami RGB Led. Świeci w każdym kolorze, a programiści zadbali o możliwość świecenia w rytm muzyki rozbrzmiewającej na hali produkcyjnej, niczym sprowadzane w potężnych ilościach zza zachodniej granicy w ciężkich czasach tańczące figurki.

Wierzymy, że przygotowane propozycje przypadną Państwu do gustu. Zachęcamy także do wpisywania w komentarzach innych wersji, które chętnie widzielibyście w kolejnych wdrożeniach.

Każdy Klient podpisujący umowę od 1 kwietnia 2022 roku ma możliwość wyboru wersji maszyny. Przypominamy także o maszynach dostępnych „od ręki” z terminem realizacji i montażu nawet w 7 tygodni w siedzibie Klienta.

Rozwój oprogramowania

Kolejnym wdrożeniem pochwalić się może nasz zespół programistów. W odpowiedzi na zapotrzebowanie wynikające z bezawaryjnej i bezproblemowej pracy naszych wycinarek przygotowaliśmy kolejne rozwiązania oprogramowania.

Wiemy, że operatorzy uwielbiają pracę na naszym autorskim rozwiązaniu SmartCUT, które znacznie przyśpiesza pracę, pozwala na powtarzalność procesu i bezproblemową obsługę. Wiemy, że podczas pracy maszyny często dochodzi do nudy i rozprężenia wynikającego z pewności pracy maszyny i głowicy. W związku z tym uruchomiliśmy możliwość włączenia gier. W pierwszej fazie uruchamiamy klasykę – Super Mario Bros. Joystick służący do pozycjonowania maszyny zaprogramowany został do kierowania Mario. Natomiast dwa przyciski na panelu sterującym, czyli „Start” i „Szybki przejazd” zaprogramowaliśmy odpowiednio jako „skok” i „przyśpieszenie / strzał” – w przypadku zebrania kwiatka. Kto grał – ten wie.

Ze względu na szybkość naszych przecinarek system dostosowuje poziom trudności gry do przewidywanego czasu wypalania. Zabezpieczyliśmy w ten sposób przestoje wynikające z szybszego zakończenia wypalania od zakończenia rozgrywki przez operatora z wiadomych względów. Grę można uruchomić tylko przy procesie wypalania – unikamy w ten sposób nienadzorowanego grania.
Dodatkowo jako STIGAL gromadzimy wyniki rozgrywek na poszczególnych poziomach i z wykorzystaniem specjalnego wzoru standaryzujemy umiejętności operatorów. Prowadząc ujednolicony ranking na koniec każdego miesiąca operatorzy z najlepszymi wynikami otrzymają nagrodę w postaci gadżetów i kubka STIGAL. Najlepsi w roku otrzymają natomiast wyjazd z rodziną w Karkonosze.

Wierzymy, że oba rozwiązania przypadną Państwu do gustu. Chcemy zapewnić, że oprogramowanie u dotychczasowych Klientów zostanie rozszerzone zdalnie i poinformujemy o tym w osobnej wiadomości mailowej. Zapewniamy, że pierwsze wdrożenia nowych wersji maszyn będziemy dokumentować na naszych social mediach i blogu – zachęcamy do obserwowania.
Jednocześnie przypominamy o możliwości wpisania w komentarzu wersji maszyn, które powinniśmy przygotować dla Państwa oraz podawanie tytułów gier, o które powinniśmy rozszerzyć nasze panele sterujące.

* Oczywiście wpis jest naszym żartem Prima Aprillisowym, ale cieszymy się, że wiele osób (w tym nasi pracownicy) wzięli go na poważnie 🙂

 


To również może Cię zainteresować.

21.12.2023

STIGAL wpiera Legnickie Schronisko Dla Bezdomnych Zwierząt

Ostatni tydzień był dla nas niezwykły, ponieważ mieliśmy ogromną przyjemność wesprzeć akcje SZLACHETNEJ PACZKI. Tym...

Czytaj artykuł
24.11.2023

Kolejna edycja Dni Otwartych Stigal za nami !

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w trzeciej już edycji Dniach Otwartych Stigal. 22 listopada mieliśmy...

Czytaj artykuł
16.11.2023

Stocznia Remontowa rozpoczęła budowę kolejnego okrętu !

Cieszymy się, że możemy się z Wami podzielić wyjątkowym momentem! Polecamy obejrzenie krótkiego filmu przygotowanego...

Czytaj artykuł