Sukces sterownika SmartCUT oraz kolejne kontrakty w Kielcach - STIGAL - Eksperci w produkcji maszyn do cięcia plazmowego i gazowego
Strona główna
Sukces sterownika SmartCUT oraz kolejne kontrakty w Kielcach

Sukces sterownika SmartCUT oraz kolejne kontrakty w Kielcach

19.04.2018

W dniach 10–12.04.2018 w Kielcach uczestniczyliśmy w pierwszej w tym roku imprezie branżowej: XI Targach Obróbki Blach i Cięcia STOM-BLECH & CUTTING.

Targi te, będące częścią cyklu imprez pod nazwą „Przemysłowa Wiosna”, co roku przyciągają coraz to większe rzesze wystawców i odwiedzających. Podczas tegorocznej edycji, na 7 wypełnionych po brzegi halach swoje produkty prezentowało ponad 500 wystawców z 35 krajów.

Dużym zainteresowaniem profesjonalistów z branży cieszyło się nowe stoisko STIGAL, na którym można było zobaczyć nie tylko same maszyny, ale również pokazy cięcia skomplikowanych detali, próbki cięcia o grubości od 1 do nawet 200 mm czy też prezentację możliwości wielokrotnie nagradzanej, 5-osiowej głowicy do ukosowania Multi3D. Szczególną jednak uwagę przyciągała tegoroczna premiera: Inteligentny Asystent Cięcia SmartCUT.

Inteligentny Asystent Cięcia SmartCUT to nowa generacja sterownika CNC, który zamienia standardowy pulpit sterowniczy w kreator. Funkcja ta pozwala w interaktywny i przejrzysty sposób, po wprowadzeniu jedynie kilku podstawowych danych, rozpocząć pracę na maszynie praktycznie każdemu. System ten automatycznie wykrywa materiał i bazując na zaawansowanych algorytmach sam dobiera optymalnie dziesiątki ustawień, które przekładają się na jakość, prędkość i dokładność cięcia, zapewniając wysoką powtarzalność produkcji bez względu na umiejętności operatora.

Podczas targów przeprowadziliśmy wiele rozmów z klientami, którzy mieli okazję skonfrontować nasze maszyny z konkurencyjnymi. W rezultacie, podpisaliśmy dwa kolejne zamówienia oraz rozpoczęliśmy rozmowy z wieloma firmami, które planują zakup maszyn. Oprócz tego sukcesu, zarówno sterownik z Inteligentnym Asystentem Cięcia SmartCUT jak i całość prezentacji zostały docenione przez jury Targów Kielce dwoma złotymi medalami.

Pierwszą imprezę branżową w tym roku zdecydowanie zaliczyć możemy do udanych. Dziękujemy Wam za tak duże zainteresowanie i widzimy się już w czerwcu na targach ITM w Poznaniu.


To również może Cię zainteresować.

21.12.2023

STIGAL wpiera Legnickie Schronisko Dla Bezdomnych Zwierząt

Ostatni tydzień był dla nas niezwykły, ponieważ mieliśmy ogromną przyjemność wesprzeć akcje SZLACHETNEJ PACZKI. Tym...

Czytaj artykuł
24.11.2023

Kolejna edycja Dni Otwartych Stigal za nami !

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w trzeciej już edycji Dniach Otwartych Stigal. 22 listopada mieliśmy...

Czytaj artykuł
16.11.2023

Stocznia Remontowa rozpoczęła budowę kolejnego okrętu !

Cieszymy się, że możemy się z Wami podzielić wyjątkowym momentem! Polecamy obejrzenie krótkiego filmu przygotowanego...

Czytaj artykuł