Sukces sterownika SmartCUT oraz kolejne kontrakty w Kielcach - STIGAL - Eksperci w produkcji maszyn do cięcia plazmowego i gazowego
Strona główna
Sukces sterownika SmartCUT oraz kolejne kontrakty w Kielcach

Sukces sterownika SmartCUT oraz kolejne kontrakty w Kielcach

19.04.2018

W dniach 10–12.04.2018 w Kielcach uczestniczyliśmy w pierwszej w tym roku imprezie branżowej: XI Targach Obróbki Blach i Cięcia STOM-BLECH & CUTTING.

Targi te, będące częścią cyklu imprez pod nazwą „Przemysłowa Wiosna”, co roku przyciągają coraz to większe rzesze wystawców i odwiedzających. Podczas tegorocznej edycji, na 7 wypełnionych po brzegi halach swoje produkty prezentowało ponad 500 wystawców z 35 krajów.

Dużym zainteresowaniem profesjonalistów z branży cieszyło się nowe stoisko STIGAL, na którym można było zobaczyć nie tylko same maszyny, ale również pokazy cięcia skomplikowanych detali, próbki cięcia o grubości od 1 do nawet 200 mm czy też prezentację możliwości wielokrotnie nagradzanej, 5-osiowej głowicy do ukosowania Multi3D. Szczególną jednak uwagę przyciągała tegoroczna premiera: Inteligentny Asystent Cięcia SmartCUT.

Inteligentny Asystent Cięcia SmartCUT to nowa generacja sterownika CNC, który zamienia standardowy pulpit sterowniczy w kreator. Funkcja ta pozwala w interaktywny i przejrzysty sposób, po wprowadzeniu jedynie kilku podstawowych danych, rozpocząć pracę na maszynie praktycznie każdemu. System ten automatycznie wykrywa materiał i bazując na zaawansowanych algorytmach sam dobiera optymalnie dziesiątki ustawień, które przekładają się na jakość, prędkość i dokładność cięcia, zapewniając wysoką powtarzalność produkcji bez względu na umiejętności operatora.

Podczas targów przeprowadziliśmy wiele rozmów z klientami, którzy mieli okazję skonfrontować nasze maszyny z konkurencyjnymi. W rezultacie, podpisaliśmy dwa kolejne zamówienia oraz rozpoczęliśmy rozmowy z wieloma firmami, które planują zakup maszyn. Oprócz tego sukcesu, zarówno sterownik z Inteligentnym Asystentem Cięcia SmartCUT jak i całość prezentacji zostały docenione przez jury Targów Kielce dwoma złotymi medalami.

Pierwszą imprezę branżową w tym roku zdecydowanie zaliczyć możemy do udanych. Dziękujemy Wam za tak duże zainteresowanie i widzimy się już w czerwcu na targach ITM w Poznaniu.


To również może Cię zainteresować.

04.08.2023

Kolejny sukces !

W ostatnich tygodniach nasza firma wkroczyła na kolejny poziom ewolucji w dziedzinie technologii przemysłowych. Z...

Czytaj artykuł
02.03.2023

Witamy Sławka w gronie 15-latków!

Witaj w gronie 15 latków ! Kolejny jubileusz świętujemy dzięki Sławkowi. Początki w firmie, Sławek, wspomina jako prace po 10...

Czytaj artykuł
01.03.2023

Relacja z Dni Otwartych Drzwi STIGAL – 1 marca 2023

Miło było Państwa gościć ! Dziękujemy za wizytę w STIGAL – ekspertów w produkcji przecinarek plazmowych i plazmowo-gazowych w Polsce! W dniu...

Czytaj artykuł