Kolejny, wielkogabarytowy PRO Master3D na wybrzeżu - STIGAL - Eksperci w produkcji maszyn do cięcia plazmowego i gazowego
Strona główna
Case Study
Kolejny, wielkogabarytowy PRO Master3D na wybrzeżu

Kolejny, wielkogabarytowy PRO Master3D na wybrzeżu

20.06.2016

Firma MOSTOSTAL POMORZE S.A. Z siedzibą w Gdańsku, zakupiła przecinarkę plazmowo-gazową VXspeed HQ w wersji PRO Master3D, do cięcia elementów wielkogabarytowych konstrukcji stalowych i aluminiowych. Maszyna została skonstruowana do cięcia 2D oraz 3D zarówno w technologii plazmowej, jak i gazowej, dając tym samym szeroki zakres wycinania z jednoczesnym fazowaniem krawędzi.

Firma MOSTOSTAL POMORZE S.A. produkuje konstrukcje dla przemysłu offshore, okrętowego, stoczniowego, petrochemiczno-rafineryjnego, budowlanego i infrastrukturalnego. Maszyna PRO Master3D umożliwia im cięcie w blachach o grubości 1-200 mm oraz wielkości arkusza 3000×13000 mm.  Dostarcza elementy, które dzięki fazowanym krawędziom są gotowe do spawania, co znacznie przyspiesza wytworzenie gotowej konstrukcji wielkogabarytowej.

Maszyna posiada również obrotnicę do cięcia rur o średnicy 100-920 mm, bezprzewodowy sterownik SmartCONTROL oraz moduł MTP do szybkiego i precyzyjnego znakowania detali plazmą.
Taka konfiguracja daje ogromne możliwości obróbki płaskich arkuszy blach oraz rur, zwiększając jednocześnie potencjał produkcyjny MOSTOSTAL POMORZE S.A.


To również może Cię zainteresować.

21.12.2023

STIGAL wpiera Legnickie Schronisko Dla Bezdomnych Zwierząt

Ostatni tydzień był dla nas niezwykły, ponieważ mieliśmy ogromną przyjemność wesprzeć akcje SZLACHETNEJ PACZKI. Tym...

Czytaj artykuł
24.11.2023

Kolejna edycja Dni Otwartych Stigal za nami !

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w trzeciej już edycji Dniach Otwartych Stigal. 22 listopada mieliśmy...

Czytaj artykuł
16.11.2023

Stocznia Remontowa rozpoczęła budowę kolejnego okrętu !

Cieszymy się, że możemy się z Wami podzielić wyjątkowym momentem! Polecamy obejrzenie krótkiego filmu przygotowanego...

Czytaj artykuł