„Najszybsza z wielkich” w kolejnej firmie z branży stoczniowej - STIGAL - Eksperci w produkcji maszyn do cięcia plazmowego i gazowego
Strona główna
Case Study
„Najszybsza z wielkich” w kolejnej firmie z branży stoczniowej

„Najszybsza z wielkich” w kolejnej firmie z branży stoczniowej

22.07.2013

Dynamicznie zmieniający się polski przemysł stoczniowy, zmusza firmy działające w tym sektorze do inwestycji w najlepsze i najwydajniejsze maszyny. Dzięki nim, mogą realizować coraz trudniejsze zlecenia skutecznie konkurując z lokalnymi i zagranicznymi przedsiębiorstwami z branży.

Firma CERMAR INDUSTRY specjalizuje się w produkcji konstrukcji stalowych typu offshore, konstrukcji mostowych, rurociągów oraz pieców dla hutnictwa i energetyki. Chcąc konkurować z najlepszymi oraz szybko wykonywać skomplikowane technicznie kontrakty, inwestują w najlepsze i innowacyjne urządzenia. W 2012r. firma przeniosła się na tereny byłej Stoczni Szczecińskiej i rozpoczęła modernizację parku maszynowego. Prezes zarządu CERMAR INDUSTRY Pan Marek Stengert, zainwestował w najszybszą w Europie, wielkogabarytową przecinarkę plazmowo-gazową VXspeed HQ.

Ta nowatorska maszyna została w pełni zaprojektowana i wyprodukowana w Polsce. Oferuje wyposażenie i rozwiązania niedostępne w maszynach konkurencyjnych. Umożliwia cięcie plazmą i gazem arkuszy blach o gabarytach 3000×12000 mm oraz kształtowe cięcie 12-metrowych rur o średnicy do 920mm. Posiada dwa układy sterowania: stacjonarny oraz dodatkowy bezprzewodowy SmartCONTROL. Wyposażona jest w system inteligentnych bramek świetlnych w pełni zintegrowanych ze sterownikiem urządzenia.

Dodatkowo maszyna VXspeed HQ została przygotowana do montażu jedynej w Polsce głowicy Multi3D umożliwiającej obsługę palnika plazmowego i gazowego z fazowaniem w zakresie 0-45°.


To również może Cię zainteresować.

21.12.2023

STIGAL wpiera Legnickie Schronisko Dla Bezdomnych Zwierząt

Ostatni tydzień był dla nas niezwykły, ponieważ mieliśmy ogromną przyjemność wesprzeć akcje SZLACHETNEJ PACZKI. Tym...

Czytaj artykuł
24.11.2023

Kolejna edycja Dni Otwartych Stigal za nami !

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w trzeciej już edycji Dniach Otwartych Stigal. 22 listopada mieliśmy...

Czytaj artykuł
16.11.2023

Stocznia Remontowa rozpoczęła budowę kolejnego okrętu !

Cieszymy się, że możemy się z Wami podzielić wyjątkowym momentem! Polecamy obejrzenie krótkiego filmu przygotowanego...

Czytaj artykuł