Jak uzyskać i rozliczyć ulgę na robotyzację przy zakupie wycinarki plazmowo - tlenowej STIGAL? - STIGAL - Eksperci w produkcji maszyn do cięcia plazmowego i gazowego
Strona główna
wycinarka plazmowa
Jak uzyskać i rozliczyć ulgę na robotyzację przy zakupie wycinarki plazmowo – tlenowej STIGAL?

Jak uzyskać i rozliczyć ulgę na robotyzację przy zakupie wycinarki plazmowo – tlenowej STIGAL?

28.02.2022

Obowiązująca od 1 stycznia 2022 ulga na robotyzację ma zwiększyć opłacalność nabycia robota przemysłowego i powinna ułatwić firmom produkcyjnym decyzję o zakupie robotów. Mechanizm rozliczania jest zbliżony do istniejącej już ulgi B+R. Podobnie w nowej uldze podatnik będzie mógł skorzystać z dodatkowego odliczenia podatkowego.

Dla kogo przewidziana jest ulga na robotyzację?

Zgodnie z przepisami ulga przysługuje wszystkim podatnikom bez względu na formę prowadzonej działalności. Zarówno podatnicy PIT, jak i CIT – bez względu na wielkość będą mogli skorzystać z ulgi na robotyzację. Nie jest także ważna wielkość inwestycji. Ulga nie została ograniczona do żadnych konkretnych branż, jednak odliczenia można dokonać w związku z wydatkami na robotyzację produkcji przemysłowej.

Podatnicy, którzy prowadzą działalność w Specjalnych Strefach Ekonomicznych lub w Polskiej Strefie Inwestycji nie mogą skorzystać z ulgi. Podobnie jak podatnicy rozliczający się według tzw. estońskiego CIT-u.

Jakie wydatki można rozliczyć w ramach ulgi na robotyzację?

Zgodnie z ustawą nowe odliczenie ma dotyczyć wydatków na:

Nowa ulga obowiązuje od 1 stycznie 2022 roku przez 5 lat. Poniesione koszty będzie można jednak rozliczyć aż do 2032 roku.

Ulga na robotyzację to szansa na zakup przecinarki plazmowo – gazowej STIGAL z uwzględnieniem ulgi podatkowej!

Czym jest robot zgodnie z przepisami?

Przepisy dokładnie definiują czym jest robot i maszyna, które mogą być poddane rozliczeniu zgodnie z ulgą na robotyzację. Nasze przecinarki plazmowo-tlenowe spełniają wszystkie punkty, które są wymagane, a więc:

Przecinarki plazmowo-tlenowe STIGAL spełniają wszystkie wymagania, a dodatkowa integracja z agregatami plazmowymi pozwala rozliczać w uldze także to urządzenie.

Jak wyliczana jest ulga na robotyzację?

Ulga uprawnia do odliczenia dodatkowo 50% kosztów uzyskania przychodów poniesionych w danym roku na robotyzację – odliczamy kwotę od podstawy opodatkowania. Ważne jest natomiast to, żeby podczas dokonywania odliczeń amortyzacyjnych i rozliczania zakupu nie dokonać sprzedaży robota. Wtedy całą ulgę należy zwrócić.

Mamy nadzieję, że przybliżyliśmy Państwu ten bardzo atrakcyjny sposób rozliczenia zakupu. Wierzymy, że ułatwi on zakup, a dodatkowe korzyści przyczynią się do rozwoju Państwa firmy.
Zapraszamy do kontaktu z naszymi Doradcami w celu omówienia Państwa potrzeb na przecinarkę plazmowo – tlenową STIGAL.


To również może Cię zainteresować.

04.08.2023

Kolejny sukces !

W ostatnich tygodniach nasza firma wkroczyła na kolejny poziom ewolucji w dziedzinie technologii przemysłowych. Z...

Czytaj artykuł
02.03.2023

Witamy Sławka w gronie 15-latków!

Witaj w gronie 15 latków ! Kolejny jubileusz świętujemy dzięki Sławkowi. Początki w firmie, Sławek, wspomina jako prace po 10...

Czytaj artykuł
01.03.2023

Relacja z Dni Otwartych Drzwi STIGAL – 1 marca 2023

Miło było Państwa gościć ! Dziękujemy za wizytę w STIGAL – ekspertów w produkcji przecinarek plazmowych i plazmowo-gazowych w Polsce! W dniu...

Czytaj artykuł