Niezawodny serwis wycinarek plazmowych STIGAL - STIGAL - Eksperci w produkcji maszyn do cięcia plazmowego i gazowego
Strona główna
Case Study
Niezawodny serwis wycinarek plazmowych STIGAL

Niezawodny serwis wycinarek plazmowych STIGAL

07.02.2022

Uważany za najlepszy w Polsce. Doceniany przez Klientów i w badaniach wskazywany jako główna przewaga zakupowa przecinarek STIGAL.

Co sprawia, że serwis przecinarek plazmowych STIGAL jest tak skuteczny? Jak są badane wskaźniki i dlaczego są tak wysokie? Co sprawia, że Klienci mogą spokojnie pracować z naszymi maszynami plazmowymi i nie martwią się o zbędne przestoje? To wszystko za sprawą doskonale zorganizowanego SERWISU, wykwalifikowanej kadry, doskonałego oprogramowania i zawsze gotowej do wyjazdu – doskonale wyposażonej – floty samochodów technicznych z obsługą.

Kierownikiem Serwisu STIGAL jest Bartłomiej Stojanowski, który od 2018 roku prowadzi i rozwija ten dział. Kluczowe dla niego wskaźniki osiągają wartości, które dają gwarancję nieprzerwanej pracy i krótkich przestojów maszyn w przypadku dużych awarii, które zdarzają się sporadycznie. Gdy już do takiej dojdzie i serwisanci muszą pojawić się u Klienta są w stanie rozwiązać zgłoszenie zarówno na przecinarce plazmowej STIGAL jak i na agregacie plazmowym w niespełna 30 godzin.

– Posiadamy dużą flotę samochodów serwisowych wraz z doświadczonymi serwisantami, którzy w przypadku konieczności są gotowi do drogi, żeby maszyna nie generowała kosztowych postojów – opisuje Bartłomiej.

Czas ten bardzo często jest krótszy, ponieważ zespoły dokonują przeglądów gwarancyjnych i pogwarancyjnych w całej Polsce. W przypadku wystąpienia awarii są dysponowani do innej lokalizacji. Doceniają to klienci STIGAL mówiąc, że nie muszą pamiętać zarówno o przeglądach, wymianie części i innych podzespołów eksploatacyjnych, a w przypadku wystąpienia usterki lub awarii – zespół STIGAL jest na miejscu szybciej niż się tego spodziewają i bez problemu rozwiązują każdy problem.

Zdecydowana większość awarii i usterek, bo ponad 90% rozwiązywana jest zdalnie. Jest to możliwe dzięki doskonałemu oprogramowaniu, które zintegrowane ze wszystkimi komponentami pozwala dokładnie zdiagnozować kod błędu, przyczynę wystąpienia i szybko podjąć decyzję jak rozwiązać dany problem. Modułowa budowa maszyn pozwala na szybką wymianę i diagnozę, którą wykonać może osoba obsługująca maszynę plazmową STIGAL. Operator otrzymuje dokładną instrukcję, która krok po kroku prowadzi go przez proces naprawy usterki. Takie podejście znacząco redukuje koszty naprawy i jej szybkość.

Dzięki pracownikom serwisu STIGAL średni czas zdalnej naprawy usterki lub awarii to 1 godzina i 15 minut. Tylko tyle potrzebujemy średnio, żeby maszyny naszych Klientów działały ponownie.

Niezawodność maszyn w połączeniu ze skutecznym i szybkim serwisem sprawia, że inwestycja w przecinarki plazmowe STIGAL jest opłacalna i wolna od zbędnych, długich i niepotrzebnych przestojów, które nie są rzadkością u innych dostawców.


To również może Cię zainteresować.

21.12.2023

STIGAL wpiera Legnickie Schronisko Dla Bezdomnych Zwierząt

Ostatni tydzień był dla nas niezwykły, ponieważ mieliśmy ogromną przyjemność wesprzeć akcje SZLACHETNEJ PACZKI. Tym...

Czytaj artykuł
24.11.2023

Kolejna edycja Dni Otwartych Stigal za nami !

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w trzeciej już edycji Dniach Otwartych Stigal. 22 listopada mieliśmy...

Czytaj artykuł
16.11.2023

Stocznia Remontowa rozpoczęła budowę kolejnego okrętu !

Cieszymy się, że możemy się z Wami podzielić wyjątkowym momentem! Polecamy obejrzenie krótkiego filmu przygotowanego...

Czytaj artykuł
07.11.2023

Dołącz do kolejnej edycji DNI OTWARTYCH w STIGAL !

III EDYCJA DNI OTWARTYCH W STIGAL 22 LISTOPADA 2023   Po licznym zainteresowaniu poprzednimi edycjami...

Czytaj artykuł
06.11.2023

Rewolucja Przemysłowa na żywo, czyli podsumowanie BALT EXPO 2023

Targi BALT EXPO były dla nas wyjątkową okazją, aby zaprezentować nasze innowacje, poznać nowych ludzi i...

Czytaj artykuł
04.08.2023

Kolejny sukces !

W ostatnich tygodniach nasza firma wkroczyła na kolejny poziom ewolucji w dziedzinie technologii przemysłowych. Z...

Czytaj artykuł
02.03.2023

Witamy Sławka w gronie 15-latków!

Witaj w gronie 15 latków ! Kolejny jubileusz świętujemy dzięki Sławkowi. Początki w firmie, Sławek, wspomina jako prace po 10...

Czytaj artykuł
01.03.2023

Relacja z Dni Otwartych Drzwi STIGAL – 1 marca 2023

Miło było Państwa gościć ! Dziękujemy za wizytę w STIGAL – ekspertów w produkcji przecinarek plazmowych i plazmowo-gazowych w Polsce! W dniu...

Czytaj artykuł
16.02.2023

17 lat STIGAL !

Jeszcze w 2006 roku byliśmy kilkuosobową firmą, która właśnie dzięki wytrwałości tych kilku osób jest dziś firmą ze 100%...

Czytaj artykuł