Niezawodny serwis wycinarek plazmowych STIGAL - STIGAL - Eksperci w produkcji maszyn do cięcia plazmowego i gazowego
Strona główna
Case Study
Niezawodny serwis wycinarek plazmowych STIGAL

Niezawodny serwis wycinarek plazmowych STIGAL

07.02.2022

Uważany za najlepszy w Polsce. Doceniany przez Klientów i w badaniach wskazywany jako główna przewaga zakupowa przecinarek STIGAL.

Co sprawia, że serwis przecinarek plazmowych STIGAL jest tak skuteczny? Jak są badane wskaźniki i dlaczego są tak wysokie? Co sprawia, że Klienci mogą spokojnie pracować z naszymi maszynami plazmowymi i nie martwią się o zbędne przestoje? To wszystko za sprawą doskonale zorganizowanego SERWISU, wykwalifikowanej kadry, doskonałego oprogramowania i zawsze gotowej do wyjazdu – doskonale wyposażonej – floty samochodów technicznych z obsługą.

Kierownikiem Serwisu STIGAL jest Bartłomiej Stojanowski, który od 2018 roku prowadzi i rozwija ten dział. Kluczowe dla niego wskaźniki osiągają wartości, które dają gwarancję nieprzerwanej pracy i krótkich przestojów maszyn w przypadku dużych awarii, które zdarzają się sporadycznie. Gdy już do takiej dojdzie i serwisanci muszą pojawić się u Klienta są w stanie rozwiązać zgłoszenie zarówno na przecinarce plazmowej STIGAL jak i na agregacie plazmowym w niespełna 30 godzin.

– Posiadamy dużą flotę samochodów serwisowych wraz z doświadczonymi serwisantami, którzy w przypadku konieczności są gotowi do drogi, żeby maszyna nie generowała kosztowych postojów – opisuje Bartłomiej.

Czas ten bardzo często jest krótszy, ponieważ zespoły dokonują przeglądów gwarancyjnych i pogwarancyjnych w całej Polsce. W przypadku wystąpienia awarii są dysponowani do innej lokalizacji. Doceniają to klienci STIGAL mówiąc, że nie muszą pamiętać zarówno o przeglądach, wymianie części i innych podzespołów eksploatacyjnych, a w przypadku wystąpienia usterki lub awarii – zespół STIGAL jest na miejscu szybciej niż się tego spodziewają i bez problemu rozwiązują każdy problem.

Zdecydowana większość awarii i usterek, bo ponad 90% rozwiązywana jest zdalnie. Jest to możliwe dzięki doskonałemu oprogramowaniu, które zintegrowane ze wszystkimi komponentami pozwala dokładnie zdiagnozować kod błędu, przyczynę wystąpienia i szybko podjąć decyzję jak rozwiązać dany problem. Modułowa budowa maszyn pozwala na szybką wymianę i diagnozę, którą wykonać może osoba obsługująca maszynę plazmową STIGAL. Operator otrzymuje dokładną instrukcję, która krok po kroku prowadzi go przez proces naprawy usterki. Takie podejście znacząco redukuje koszty naprawy i jej szybkość.

Dzięki pracownikom serwisu STIGAL średni czas zdalnej naprawy usterki lub awarii to 1 godzina i 15 minut. Tylko tyle potrzebujemy średnio, żeby maszyny naszych Klientów działały ponownie.

Niezawodność maszyn w połączeniu ze skutecznym i szybkim serwisem sprawia, że inwestycja w przecinarki plazmowe STIGAL jest opłacalna i wolna od zbędnych, długich i niepotrzebnych przestojów, które nie są rzadkością u innych dostawców.


To również może Cię zainteresować.

04.08.2023

Kolejny sukces !

W ostatnich tygodniach nasza firma wkroczyła na kolejny poziom ewolucji w dziedzinie technologii przemysłowych. Z...

Czytaj artykuł
02.03.2023

Witamy Sławka w gronie 15-latków!

Witaj w gronie 15 latków ! Kolejny jubileusz świętujemy dzięki Sławkowi. Początki w firmie, Sławek, wspomina jako prace po 10...

Czytaj artykuł
01.03.2023

Relacja z Dni Otwartych Drzwi STIGAL – 1 marca 2023

Miło było Państwa gościć ! Dziękujemy za wizytę w STIGAL – ekspertów w produkcji przecinarek plazmowych i plazmowo-gazowych w Polsce! W dniu...

Czytaj artykuł
16.02.2023

17 lat STIGAL !

Jeszcze w 2006 roku byliśmy kilkuosobową firmą, która właśnie dzięki wytrwałości tych kilku osób jest dziś firmą ze 100%...

Czytaj artykuł
06.02.2023

Najnowsze technologie cięcia i pozyskiwanie dotacji UE – DNI OTWARTE W STIGAL (II edycja)

II Edycja Dni otwartych STIGAL 1 marca 2023 godz. 9.00-14.00 Udział w wydarzeniu jest darmowy. Liczba miejsc ograniczona!...

Czytaj artykuł
13.12.2022

Relacja z Dni Otwartych w STIGAL -7 grudnia 2022

Miło było Państwa gościć ! 7 grudnia odbyły się Dni Otwarte STIGAL. Spotkaliśmy się aby...

Czytaj artykuł
17.11.2022

Jak pozyskać dofinansowanie na inwestycję w maszyny przemysłowe – DNI OTWARTE W STIGAL

  Dni otwarte organizowane przez STIGAL i EUROLIDER 7 grudnia 2022 godz. 9.00-14.00 Liczba miejsc...

Czytaj artykuł
18.08.2022

Poznaj inteligentny system odciągu gazów ze stołu materiałowego przecinarki plazmowej.

Podczas procesu cięcia plazmowego lub gazowego powstaje wiele niebezpiecznych związków chemicznych – gazów i pyłów....

Czytaj artykuł
12.07.2022

EasyCONTROL – rozwiązanie do zdalnego sterowania przecinarką plazmową z dowolnego miejsca w obrębie pracy maszyny

Wyzwanie połączenia bieżącej kontroli z bezpieczeństwem użytkownika maszyny STIGAL doprowadziło projektantów do miejsca wyboru optymalnego...

Czytaj artykuł